یکی از خصوصیت های بارز راه موفقیت این است که شما با اولین قدم که در این جاده می گذاری مورد تهمت ها و اهانت ها و تمسخرهای فراوانی قرار می گیری اصلا قرار هم بر این است که جاده موفقیت مالامال از تمسخر و استهزاء باشد و با سختی و رنج همراه باشد و اگر این طور نباشد که نمی توان نام آن را جاده موفقیت گذاشت.

بزرگترین انسان ها و نام آوران عرصه موفقیت نیز از این قانون مستثنی نبودند و با اولین گام های خود برای تبلیغ مسیر اصلی موفقیت و خوشبختی مورد تمسخر و استهزاء قرار می گرفتند :

یا حَسْرَةً عَلَى الْعِبادِ ما یَأْتیهِمْ مِنْ رَسُولٍ إِلاَّ كانُوا بِهِ یَسْتَهْزِؤُنَ : دریغا بر این بندگان! هیچ فرستاده‏اى بر آنان نیامد مگر آنكه او را ریشخند مى‏كردند.( یس :  30)

و این حربه جدیدی نیست که دشمنان بی خرد و بی منطق اسلام امروزه بر علیه دهمین امام شیعیان بکار گرفته اند و می خواهند حرمت این امام همام را بشکنند.این حربه سالیان سال و بلکه قرن های متمادی بر علیه کسانی که جاده اصلی خوشبختی و موفقیت را برای بشریت معرفی می کردند ادامه داشته  و ادامه خواهد داشت :

وَ لَقَدِ اسْتُهْزِئَ بِرُسُلٍ مِنْ قَبْلِكَ فَأَمْلَیْتُ لِلَّذینَ كَفَرُوا ثُمَّ أَخَذْتُهُمْ فَكَیْفَ كانَ عِقابِ: و بى‏گمان، فرستادگان پیش از تو [نیز] مسخره شدند. پس به كسانى كه كافر شده بودند مهلت دادم، آنگاه آنان را [به كیفر] گرفتم. پس چگونه بود كیفر من؟( الرعد :  32)

و اصلا امکان ندارد که در این عصر بی منطقی و بی خردی که مغزهای دشمنان دین را پر کرده است سخن حقی به زبان بیاورید و مورد استهزاء قرار نگیرید .

هر کسی که می خواهد در این جاده پر فراز و نشیب قدم بگذارد باید خود را آماده تمسخر و استهزاء کند و این سنت همیشگی دشمنان قسم خورده اسلام و قرآن کریم است که تمسخر و استهزاء را سرلوحه فعالیت های خود کرده و با این کار بی منطقی خود را به رخ جهانیان می کشانند .

البته تنها حربه دشمنان تمسخر نیست بلکه آنها از حربه های دیگری نیز استفاده می کنند حربه هایی مثل تبعید و شما به محض اینکه بخواهید در مسیر اصلی سعادت قرار بگیرید بلافاصله در برابر شما موضع گیری کرده و شما را تهدید به تبعید می کنند مگر انبیای الهی و نام آوران عرصه موفقیت را تهدید به تبعید نکردند :
 
وَ قالَ الَّذینَ كَفَرُوا لِرُسُلِهِمْ لَنُخْرِجَنَّكُمْ مِنْ أَرْضِنا أَوْ لَتَعُودُنَّ فی‏ مِلَّتِنا فَأَوْحى‏ إِلَیْهِمْ رَبُّهُمْ لَنُهْلِكَنَّ الظَّالِمینَ : و كسانى كه كافر شدند، به پیامبرانشان گفتند: «شما را از سرزمین خودمان بیرون خواهیم كرد مگر اینكه به كیش ما بازگردید.» پس پروردگارشان به آنان وحى كرد كه حتماً ستمگران را هلاك خواهیم كرد.( إبراهیم :  13)

حربه هایی مانند شکنجه و اذیت و آزار و  مگر نبود که بارها و بارها حضرت نوح و دیگر انبیای الهی را تهدید به شکنجه کردند:

 قالُوا لَئِنْ لَمْ تَنْتَهِ یا نُوحُ لَتَكُونَنَّ مِنَ الْمَرْجُومینَ : گفتند: «اى نوح، اگر دست برندارى قطعاً از [جمله‏] سنگسارشدگان خواهى بود.»( الشعراء :  116)

اگر می خواهی قدم در جاده موفقیت بگذاری و اگر می خواهی همیشه طرفدار حق و حقیقت باشی اولین شرط آن است که نباید از تمسخر و استهزاء و تبعید و شکنجه هراسی در خود راه بدهی و  این وضعیت میراث پیامبران الهی و امامان معصوم است. هر كس در این چارچوب مورد تمسخر قرار بگیرد باید افتخار كند به اینكه مظلومیتی شبیه دهمین امام شیعیان امام علی النقی پیدا كرده‌ است.
طبقه بندی: **ویژه نامه های قرآنی،  »پیامبر اعظم [ص]، 
برچسب ها: تمسخر مهمترین سلاح دشمنان، امام نقی، نقی، امام هادی، نقی زیباترین نام، تمسخر امام هادی، تمسخر مهمترین سلاح، امام نقی علیه السلام، امام نقی هادی، امام هادی نقی، یسْتَهْزِؤُنَ، یس : 30)، شب شهادت امام نقی، ویژه نامه شب شهادت امام نقی، امام نقی السلام علیه، مسخره کردن دشمنان، بی خردی دشمنان، بی منطقی دشمنان،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 4 خرداد 1391 توسط امین ادریسی