برای رسیدن به قله موفقیت علاوه بر آماده كردن شرائط متعدد باید موانع زیادی را نیز از سر راه برداشت موانعی كه هر كدام می تواند به نوبه خود سد محكمی در رسیدن ما به ایستگاه موفقیت ایجاد كند .

 یكی از مهمترین موانع برای رسیدن به موفقیت تنبلی است كه امروزه گریبان گیر افراد متعددی شده است و با این بهانه از زیر كارهای زیادی شانه خالی می كنند این مانع آن قدر از اهمیت زیادی بر خوردار است كه با برداشتن آن از سر راه موفقیت سرعت ما ده ها برابر می شود و خیلی زودتر از آنچه كه فكرش را بكنید خود را در نوك قله موفقیت می بینید .

 مانعی كه خداوند متعال آن را در آیات الهی یكی از وی‍ژگی های منحصر به فرد منافقین در انجام عبادات معرفی می كند و می فرماید:

 
(إِنَّ الْمُنافِقینَ یُخادِعُونَ اللَّهَ وَ هُوَ خادِعُهُمْ وَ إِذا قامُوا إِلَى الصَّلاةِ قامُوا كُسالى‏ یُراؤُنَ النَّاسَ وَ لا یَذْكُرُونَ اللَّهَ إِلاَّ قَلیلاً : منافقان، با خدا نیرنگ مى‏كنند، و حال آنكه او با آنان نیرنگ خواهد كرد ؛ و چون به نماز ایستند با كسالت برخیزند. با مردم ریا مى‏كنند و خدا را جز اندكى یاد نمى‏كنند.( النساء :  142)

این افراد در انجام كارهای مختلف فرز و زیرك هستند اما در  عبادت ها و مخصوصا نماز با سستی و تنبلی كامل اقدام می كنند و خداوند متعال در زندگی آنها جایگاه خاصی ندارد .

اما در روایات اسلامی عواقب خطرناكی برای افرادی كه تنبلی را سر لوحه انجام كارهای خود قرار می دهند بیان شده است عواقبی كه با كمی تامل در آنها هر انسان صاحب فكری را وادار می كند تا این وی‍ژگی را از خود دور كند عواقبی مانند :

1)شكست و عدم موفقیت در زندگی 

در پیرامون تنبلی و كسالت همین بس كه امیر مومنان علی علیه السلام آن را آفت موفقیت بیان می كند و می فرماید:

(آفه النجح الكسل: آفت پیروزی و موفقیت، تنبلی  است)(مستدرك الوسایل، ج31، ص 44)

2)مورد نفرین ائمه اطهار 

این وی‍ژگی  ان قدر مذموم است كه در برخی از روایات شخص تنبل مورد نفرت امامان معصوم قرار گرفته است چنانچه در این زمینه امام باقر علیه السلام می فرماید:

( إنِّى لأبغضُ الرَّجُل أن یَكُون كسلاناً عَن أمرِ دُنیَاه، و مَن كَسَل عَن أمرِ دُنیاه فَهُو عَن أمر آخِرتِه أكسلَ:من مردى را كه در كار دنیایش تنبل باشد مبغوض میدارم و كسى كه در كار دنیا تنبل باشد، در كار آخرتش تنبل تر است.)(وسائل الشیعه، ج12، صفحه 37)

3)نرسیدن به آرزوها 

شخصی كه دارای این وی‍ژگی است هر گز نمی تواند به آروزهایی كه در سر دارد برسد و مجبور است یك عمر در حسرت آروزهای رنگارنگ خود زندگی كند، چنانچه امیر مومنان در این زمینه می فرماید:

(هرکه سستی و تنبلیش استمرار یابد، به آرزویش نرسد.)(غررالحکم و دررالکلم، ص463)

4)بی بهره بودن از دنیا و اخرت 

از آنجا كه یكی از خواسته های اصلی افراد موفق همیشه این بوده است كه خداوندا :
 
(وَ مِنْهُمْ مَنْ یَقُولُ رَبَّنا آتِنا فِی الدُّنْیا حَسَنَةً وَ فِی الْآخِرَةِ حَسَنَةً وَ قِنا عَذابَ النَّارِ : و برخى از آنان مى‏گویند:پروردگارا! در این دنیا به ما نیكى و در آخرت [نیز] نیكى عطا كن، و ما را از عذاب آتش [دور] نگه دار.)( البقرة :  201)

و همیشه خواهان كسب موفقیت در دنیا و آخرت هستند افرادی كه زندگی آنها با تنبلی مانوس شده است ، نه از دنیای خوبی برخوردار هستند و نه آخرت شایسته ای در انتظار آنهاست، چرا كه امام كاظم(ع) می­فرماید،پدرم(ع) در سفارشی که به یکی از فرزندانش داشت چنین فرمود:

(از تنبلى و ملالت بپرهیز! چه این دو، تو را از دست یافتن به بهره­ات از دنیا و آخرت، باز مى‏دارند.)(   کافی، ج چهارم، ج5، ص 85)

خلاصه كلام اینكه ما به راحتی و با انجام دادن كارهای بسیار ساده كه در اطراف ما به چشم می خورد و مدت ها بر اثر تنبلی و بی حوصلگی از انجام دادن آنها طفره رفته ایم می توانیم به موفقیت های چشم گیری در زندگی دست پیدا كنیم.

شما برای رسیدن به موفقیت چه راهی را پیشنهاد می كنید ؟

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 شهریور 1391 توسط امین ادریسی


المپیك لندن با تمام تلخی ها و شیرینی هایی كه داشت تمام شد و اكنون نوبت به بازی های پارا المپیك رسیده است بازیهایی كه در آن تیم های بسیاری از ایران اسلامی شركت دارند و هر كدام به نوبه خود سعی می كنند تا پرچم پر افتخار ایران اسلامی را در كشور انگلیس به اهتزاز در بیاورند .

هر چند كه ایران توانست در بازیهای المپیك مدال های خوبی كسب كند اما برخی رفتار ها و اتفاقات سبب شد كه برخی از مردم غیرت مند ایران اسلامی را كمی آزرده كند .

از شادی و رقص و پایكوبی برخی از افراد در شب شهادت امیر مومنان علی علیه السلام گرفته كه به یقین می توان ان را یكی از بزرگترین شعائر اسلامی نام برد كه بزرگداشت آن نشانه تقوی و پرهیزكاری است چنانچه خداوند متعال می فرماید:

(ذلِكَ وَ مَنْ یُعَظِّمْ شَعائِرَ اللَّهِ فَإِنَّها مِنْ تَقْوَى الْقُلُوبِ : این است [فرایض خدا] و هر كس شعایر خدا را بزرگ دارد در حقیقت، آن [حاكى‏] از پاكى دلهاست)( الحج :  32)

تا تماس های داوران زن با بدن ورزشكاران ایرانی كه طبق ارزش های اصیل اسلامی قابل توجیه نبود .

اما بازیهای پارا المپیك لندن با اتفاقات جالبتری روبرو بود، اتفاقاتی كه می توان آن را در صفحه تاریخ ثبت نمود كه یكی از آنها دست ندادن «مهرداد کرم زاده» نماینده پرتاب دیسک کشورمان در رقابت‌های دوومیدانی پارالمپیک 2012 با «کترین میدلتون» همسر شاهزاده ویلیام انگلیسی بود كه در رسانه های غربی بازتاب گسترده ای داشت .

روزنامه دیلی میل با اشاره به این اتفاق شایسته اذعان كرد كه :

(این رفتار ورزشکار ایرانی به دلیل عرف فرهنگی (احکام شرعی) بوده که تماس بدنی بین مرد با زن نامحرم را ممنوع می‌کند.)

این در حالی است كه ورزشكاران ما در المپیك نیز به راحتی می توانستند با مانع شدن از تماس بدن آنها توسط داوران زن و یا دست دادن با آنها علاوه بر مدال های پر افتخاری كه كسب كردند بار دیگر بر افتخارات خود بیفزایند و پپام دین اسلام را به گوش جهانیان برسانند .

اقدام مهرداد كرم زاده واقعا تحسین برانگیز بود و به همه كسانی كه ادعای مسلمانی دارند ثابت كرد كه همیشه و در همه جا می توان از آرمان های اصیل اسلامی دفاع كرد و ان را فدای ارزش های گذرا  نكرد.

اقدام این ورزشكار و قهرمان ایرانی سبب شد تا كمی پیرامون دست دادن و تماس بین دختران و پسران كه امروزه در برخی از مكان ها (مهمانی ها ،دانشگاه و ...)كاملا رواج پیدا كرده است، صحبت كنیم پدیده ای كه در  فرهنگ اسلامی مذموم شمرده شده است و احادیث فراوانی در زمینه آن وارد شده است كه به برخی از این احادیث اشاره می شود:

1)حسین بن زید در حدیث مناهى از امام باقر(علیه السلام):كسى كه با زن نامحرم مصافحه كند دچار غضب و عذاب الهی گردیده است. ) (من لایحضره الفقیه, ج 4, ص 14)

2)پیامبر(صلی الله علیه و آله): هر كه با زن نامحرمى دست بدهد, روز قیامت با غل و زنجیر به محشر آمده, دستور داده مى شود كه او را به جهنم ببرند.( ثواب الأعمال, ص 283)

3)رسول خدا(صلی الله علیه و آله): اینكه با سوزن آهنین به سر یكى از شما زنند براى وى بهتر است تا به زنى دست زند كه محرم وى نیست. (مجمع الزوائد ج 4, ص 326)

به امید اینكه همه مسلمانان برای رسیدن به عزت و قهرمانی، ارزش های اصیل اسلامی را فراموش نكنند ،چرا كه بزرگی و عزت  در انحصار عمل به دستورات و توصیه های نجات بخش قرآن مجید است :

(مَنْ كانَ یُریدُ الْعِزَّةَ فَلِلَّهِ الْعِزَّةُ جَمیعاهر كس سربلندى مى‏خواهد، سربلندى یكسره از آنِ خداست.)( فاطر :  10)

نظر شما در مورد اقدام این ورزشكار غیور ایرانی چیست؟
طبقه بندی: »مسائل جوانان ، 
برچسب ها: بزرگترین مدال در پارا المپیك لندن، مدال در پارا المپیك لندن، پارا المپیك لندن،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 19 شهریور 1391 توسط امین ادریسی
چندی قبل با شما همراهان قرآنی  گزارشی از خطرناك ترین شهر دنیا را منتشر كردیم، شهری كه سفر به آن می توانست به قیمت از دست دادن همه سرمایه های شما باشد كه اگر این گزارش را مطالعه نكرده اید ،پیشنهاد می شود آن را در لینك زیر مطالعه فرمائید:


بعد از این گزارش تصمیم گرفتیم تا به همراه شما سفری داشته باشیم  به بهترین و زیبا ترین شهر دنیا  كه آیات الهی به بهترین شكل ممكن این شهر را برای ما به تصویر كشیده اند .


 بهترین شهر دنیا مراسم افتتاح خود را با آفرینش بهترین موجود عالم هستی یعنی انسان آغاز كرد وقتی كه خداوند متعال این گونه فرمود:

(لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسانَ فی‏ أَحْسَنِ تَقْویمٍ : [كه‏] براستى انسان را در نیكوترین اعتدال آفریدیم.)( التین :  4)

 آن قدر این آفرینش از عظمت زیادی بر خوردار بود كه بلافاصله بعد از خلقت انسان خداوند متعال اینگونه به خود تبریك گفت:

(...ثُمَّ أَنْشَأْناهُ خَلْقاً آخَرَ فَتَبارَكَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخالِقینَ : آنگاه [جنین را در] آفرینشى دیگر پدید آوردیم. آفرین باد بر خدا كه بهترین آفرینندگان است.)(المؤمنون :  14)

آری بهترین شهر دنیا با حضور بهترین مخلوق خداوند در زمین  كار خود را آغاز كرد ،شهری كه از خصوصیت های وی‍ژه ای برخوردار است و همه آرزو می كنند تا روزی بتوانند در این شهر زندگی كنند. .

شهری كه خداوند متعال برای مدیریت آن بهترین نسخه مدیریت را برای آن قرار داده است:

(اللَّهُ نَزَّلَ أَحْسَنَ الْحَدیثِ كِتاباً مُتَشابِهاً.... :خدا زیباترین سخن را [به صورت‏] كتابى متشابه، متضمّن وعده و وعید، نازل كرده است...)( الزمر :  23)

و همه مردم سعی می كنند رفتار و كردار خود را بر اساس این نسخه ،مدیریت كنند، چنانچه امیر مومنان علی (علیه السلام) در نهج البلاغه پیرامون مردمی كه در این شهر زندگی می كنند، می فرمایند:

(آنها شب هنگام به پا مى خیزند، قرآن را شمرده، و با تفکر تلاوت مى کنند، جان خویش را با آن در غمى دلپذیر فرو مى برند، و داروى درد خود را از آن مى طلبند، هر گاه به آیه اى که در آن تشویق است برخورد کنند، به آن دل مى بندند، چشم جانشان با شوق تمام، در آن خیره مى شود، و آن را نصب العین خود مى سازند، و هر گاه به آیه اى برسند که در آن تخویف و انذار باشد، گوش دل به آن فرا مى دهند، گوئى صداى ناله ها و به هم خوردن زبانه هاى آتش مهیب جهنم، در گوششان طنین انداز است)( نهج البلاغه ، خطبه 193)

خصوصیت وی‍ژه ای كه در سرتاسر این شهر مشاهده می شود، این است كه  همه چیز در این شهر زیبا مارك و علامت بهترین ها را خورده است .

در این شهر در روابط اجتماعی هرگز به كسی ظلم و بدی نمی شود و اگر گاهی بدی  هم مشاهده شود، افراد سعی می كنند ان را به بهترین شكل ممكن پاسخ دهند ،چرا كه در نسخه مدیریت این شهر بر این قانون مهم تاكید شده است كه :

(وَ لا تَسْتَوِی الْحَسَنَةُ وَ لاَ السَّیِّئَةُ ادْفَعْ بِالَّتی‏ هِیَ أَحْسَنُ فَإِذَا الَّذی بَیْنَكَ وَ بَیْنَهُ عَداوَةٌ كَأَنَّهُ وَلِیٌّ حَمیمٌ و نیكى با بدى یكسان نیست. [بدى را] به آنچه خود بهتر است دفع كن؛ آنگاه كسى كه میان تو و میان او دشمنى است، گویى دوستى یكدل مى‏گردد.( فصلت :  34)

و با این شیوه تعامل ،همه دشمنی ها و كدورت ها در بهترین شهر دنیا از بین می رود و به دوستی تبدیل  می شود .

در این شهر افراد سخنان مختلف را می شوند، اما در میان همه حرف ها و حدیث ها فقط از بهترین های آن پیروی می كنند :

(الَّذینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُولئِكَ الَّذینَ هَداهُمُ اللَّهُ وَ أُولئِكَ هُمْ أُولُوا الْأَلْباببه سخن گوش فرامى‏دهند و بهترین آن را پیروى مى‏كنند؛ اینانند كه خدایشان راه نموده و اینانند همان خردمندان.)( الزمر :  18)و به جهت این خصوصیت ویژه این شهر به شهر خردمندان نیز معروف است .


مردمی كه در این شهر زندگی می كنند در گفتگو با مخالفان خود طبق آیات الهی به بهترین شكل ممكن برخورد می كنند و هرگز به ابزار های غلطی چون توهین و استهزاء و تحریك احساسات دست نمی زنند و به این قانون الهی در سوره نحل جامه عمل می پوشانند :

 (ادْعُ إِلى‏ سَبیلِ رَبِّكَ بِالْحِكْمَةِ وَ الْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ وَ جادِلْهُمْ بِالَّتی‏ هِیَ أَحْسَنُ إِنَّ رَبَّكَ هُوَ أَعْلَمُ بِمَنْ ضَلَّ عَنْ سَبیلِهِ وَ هُوَ أَعْلَمُ بِالْمُهْتَدین: با حكمت و اندرز نیكو به راه پروردگارت دعوت كن و با آنان به [شیوه‏اى‏] كه نیكوتر است مجادله نماى. در حقیقت، پروردگار تو به [حال‏] كسى كه از راه او منحرف شده داناتر، و او به [حال‏] راه‏یافتگان [نیز] داناتر است.)( النحل :  125)


این شهر زیبایی خود را تنها  مدیون ساختمان های زیبا و برج های سر به فلك كشیده و خیابان های حیرت انگیز و آب و هوای بی نظیرش نیست بلكه علاوه بر داشتن این ملاك ها مردمانی دارد كه با عمل به دستورات الهی این شهر را به یك شهر نمونه تبدیل كرده اند، شهری كه در دنیا بی نظیر است و به شهر بهترین ها معروف است .

 حال اگر قرار به مسافرت باشد ترجیح می دهید از كدام شهر دیدن كنید؟خطرناكترین شهر دنیا و یا زیباترین شهر دنیا؟دلیل انتخاب شما چیست؟

طبقه بندی: »آمار و اعداد، 
برچسب ها: سفر به خطرناک ترین شهر دنیا به روایت قرآن، سفر به خطرناک ترین شهر دنیا، سفر به زیباترین شهر دنیا به روایت قرآن، سفر به زیباترین شهر دنیا، زیباترین شهر دنیا به روایت قرآن،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 12 شهریور 1391 توسط امین ادریسی
اینترنت علاوه بر فوائد زیادی که می توان برای آن قائل شد از خصوصیت ویژه ای برخوردار است ،اینکه دنیایی است پر از چیزهای عجیب و غریب که آدم گاهی از دیدن اونها شاخ در میاره ،چیزهای عجیب و غربی که یک و دو تا نیست و هر روز هم به تعداد آنها ضافه می شود . 

همین طور که داشتم سری به سایت های مختلف در  اینترنت می زدم یهو با یه آگهی عجیب و غریب رو برو شدم که می گفت:


واقعا از این جمله تعجب کردم و مثل بقیه افراد کنجکاو شدم تا ببینم در این سایت چه اتفاقی می افتد  ،با ورود به سایت با لینک ثبت نام و تعریفه ها و ...چیزهای زیادی مواجه شدم که باید همه اونها رو پر کرد، اما معلوم نبود که مشخصات افرادی که در این سایت ثبت نام کرده اند تا چه مقدار صحت دارد و شما نیز می توانستید با هر مشخصاتی که دلتون می خواد در این سایت ثبت نام کنید.

کارشناسان امور اجتماعی پیرامون اینگونه سایت ها می گویند :

(دنیای مجازی علاوه بر اطلاعات باارزشی که منتشر می‌کند محلی برای بروز دو چیز است؛ خود کتمان شده و پنهان و خودآرمانی و دست‌نیافتنی برخی کاربران.به همین دلیل شخصیت مجازی که افراد از خود در اینترنت تصویر می‌کنند خصوصا در چت روم‌ها و سایت‌های دوست‌یابی قابل اعتماد نیست تا بتوان با اتکا به آن یک ارتباط روشن و شفاف و انسانی را شکل داد.)


و اگر خواسته باشیم یک تعریف مختصر و مفید از این سایت ها داشته باشیم باید بگوییم:

سایت‎های همسریابی؛ قهرمان‌های خیالی، خواستگارهای قلابی!

 
علاوه بر خطرات فراوانی که برای این گونه سایت ها از سوی کارشناسان بیان شده، چیزی که سبب نوشتن این پست شده، نشان دادن یک چهره خیالی از ازدواج توسط این سایت هاست .

سایت هایی که با تبلیغات فراوان در فضای مجازی می خواهند شما را تنها با یک کلیک به همسر آینده و مورد نظر شما برسانند .

برای اینکه این مطلب  مورد بررسی قرار بگیره و مشخص شود که تا چدی درست است ، ابتدا برخی از صفات یک همسر آیده آل از دیدگاه قرآن کریم رو بیان می کنیم.

خداوند متعال در سوره تحریم به شش صفت ویژه یک همسر ایده آل اشاره می کند:

(عَسى‏ رَبُّهُ إِنْ طَلَّقَكُنَّ أَنْ یُبْدِلَهُ أَزْواجاً خَیْراً مِنْكُنَّ مُسْلِماتٍ مُؤْمِناتٍ قانِتاتٍ تائِباتٍ عابِداتٍ سائِحاتٍ ثَیِّباتٍ وَ أَبْكاراً : اگر پیامبر، شما را طلاق گوید، امید است پروردگارش همسرانى بهتر از شما: مسلمان، مؤمن، فرمانبر، توبه‏كار، عابد، روزه‏دار، بیوه و دوشیزه به او عوض دهد.)( التحریم :  5)

هرچند این ویژگی ها برای همسران پیامبر بیان شده است اما مى تواند الگوئى براى همه مسلمانان به هنگام انتخاب همسر باشد.

ویژگی هایی از قبیل :

1)«اسلام»

2) «ایمان»، یعنى اعتقادى که در اعماق قلب انسان نفوذ کند زیرا انسان بی ایمان، باوری به رفتارهای اخلاقی و دور از شئونات زناشویی نخواهد داشت و چون به قیامت و حساب و کتاب عقیده ندارد ممکن است به شوهر خیانت کند و با دیگری جمع شود. 

3)«قنوت» یعنى تواضع و اطاعت از همسر چون زنی که در برابر شوهر تسلیم است می تواند زندگی خوبی را فراهم آورد؛ زیرا در هر مجموعه ای یکی می بایست رهبر و دیگری فرمانبر باشد وگرنه همواره تضاد رفتاری پیش خواهد آمد و هر کسی راهی را می رود که مخالف دیگری است و در نتیجه آرامش از خانه و زندگی سلب می شود. دوشیزه بودن از ملاک های همسر برتر و نیکو است.

4) «توبه»یعنى اگر کار خلافى از او سر زند در اشتباه خود اصرار نورزد، و از در عذرخواهى درآید.

5) «عبادت» خداوند، عبادتى که روح و جان او را بسازد، و پاک و پاکیزه کند.

6) روزه داری که خود بر نوع است:

1) روزه بر دو گونه است:
1) «روزه حقیقى» که به معنى ترک غذا و آمیزش است.
2)«روزه حکمى» که به معنى نگهدارى اعضاى بدن از گناهان است، و منظور از روزه در اینجا معنى دوم است (مفردات راغب)

این ویژگی ها بهترین خصوصیاتی است که در آیات الهی برای یک همسر ایده آل معرفی شده است ،همسری که می تواند زیباترین زندگی را برای شما به تصویر بکشد و برای همیشه در کنار او احساس خوشبختی کنید.

به نظر می رسد با توجه به کتمان شخصیت حقیقی از طرف بیشتر کاربران در محیط مجازی  نمی توان به هدف و مقصود خود از  طریق این سایت ها دست پیدا کرد و یک کلیک که سهل است ،بلکه با هزاران کلیک بر  روی کیبورد هم نمی توان همسر ایده آل خود را بدست آورد ،

پس اگر قصد ازدواج دارید پیشنهاد می شود راهی مطمئن تر و دقیق تر را برای شناسایی و انتخاب همسر ایده آل خود جستجو کنید .

بانشر :

 

1)باشگاه خبرنگاران جوان

2)سایت خبری جهان نیوز

3)سایت خبری مشرق نیوز

4)سایت خبری گرداب

5)سایت خبری 598

6)سایت خبری پارس نیوز

7)افسران جنگ نرم

8)پایگاه خبری اول نیوز

9)پایگاه توپ ترین ها

10)پایگاه خبری دی نیوز

11)انجمن اختصاصی رویال

12)پایگاه فرهنگی مظلوم مقتدر

13)پایگاه خبری لواسان آنلاین

14)دختران عشق چت

15)پایگاه نشونه دات كام

16)مسیر بلاگ

17)جان نثاران 3

18)پایگاه خبری خط نیوز

19)پایگاه خبری خط نیوز

20)پایگاه خبری گلستان ما

21)پایگاه وبگردی 20:30 شبكه دوم سیما به آدرس: http://www.webgardi2030.ir/fa/news/23115/%D8%A8%D8%A7-%DB%8C%DA%A9-%DA%A9%D9%84%DB%8C%DA%A9-%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF

 

22)پایگاه كلیك چت

23)پایگاه جدیدترین های دنیای اینترنت

24)پایگاه پرشین وی

25)پایگاه خبری آینده نیوز

26)كلوب بستك

27)شبكه مجازی هادی نت

28)پایگاه خبری كارگر نیوز

29)پایگاه خبری عصر فارس

 

و این باز نشر همچنان در سایت ها و وبلاگ ها ادامه دارد ............

 

 

طبقه بندی: »مسائل ازدواج، 
برچسب ها: با یک کلیک همسر آینده خود را انتخاب کنید،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 7 شهریور 1391 توسط امین ادریسی
ای کاش های ما آدم ها هیچ وقت تمامی ندارد و هر روز با ای کاش های جدیدی روبرو می شوم:
ای کاش به پدر و مادرم بیشتر احترام می گذاشتم ،ای کاش قدر دان زحمت های پدر و مادرم  بودم ،ای کاش کمی بیشتر برای کنکور مطالعه کرده بودم ،ای کاش برای موفقیت بیشتر تلاش کرده بودم ،و هزاران ای کاش دیگر که هر روز به زبان می آوریم و  از وجود این همه ای کاش در زندگی ناراحت و اندوهگین می شویم .


به نظر می رسه مهمترین عاملی که سبب می شه انسان ها مدام گرفتار (ای کاش ها) در زندگی و حسرت از روزهای گذشته باشند این است که کار امروز را به فردا منتقل می کنند و هیچ گاه نمی خواهند که زندگی آنها رنگ و بوی نظم را به خود بگیرد و به همین جهت روزها و سال ها به سرعت سپری می شود و مرتب بر ای کاش ها و حسرت های ما نیز افزروده خواهد شد .

اما نکته قابل توجه اینه که خیلی از این (ای کاش ها) در همین دنیا قابل جبرانه و اگر یه مقدار به خودمون زحمت بدیم می تونیم دوباره اونها را جبران کنیم، اما وقتی زمان دنیا به پایان برسه و پرونده این دنیا با مرگ بسته بشه دیگه جایی برای گفتن ای کاش ها وجود نخواهد داشت و اونجاست که  حسرت و اندوه همه وجود ما رو فرا می گیره که چرا گذشته خود را تباه کردیم و کارهایی که می بایست انجام بدهیم را انجام ندادیم .


قرآن مجید برای اینکه به همه انسان ها متذکر شود که هر گز کار امروز را به فردا منتقل نکنید و همیشه سعی کنید کارهایی که به عنوان یک انسان و دوما به عنوان یک بنده برای خداوند به عهده دارید را سر وقت خود انجام دهید، ابتدا به پیامبر اکرم دستور می دهد تا همه انسان ها را از روزی که حسرت و اندوه در آن به وفور دیده می شود آگاه کند،می فرماید:

(وَ أَنْذِرْهُمْ یَوْمَ الْحَسْرَةِ إِذْ قُضِیَ الْأَمْرُ وَ هُمْ فی‏ غَفْلَةٍ وَ هُمْ لا یُؤْمِنُونو آنان را از روز حسرت بیم ده، آنگاه كه داورى انجام گیرد، و حال آنكه آنها [اكنون‏] در غفلتند و سرِ ایمان آوردن ندارند.)(مریم :  39)

امام صادق علیه السلام  در تفسیر جمله «إِذْ قُضِیَ الاْ َمْرُ» این گونه می فرمایند :( أَىْ قُضِىَ عَلى أَهْلِ الْجَنَّةِ بِالْخُلُودِ فِیْها، وَ قُضِىَ عَلى أَهْلِ النّارِ بِالْخُلُودِ فِیْها:«یعنى فرمان خلود درباره اهل بهشت و اهل دوزخ صادر شده)(نور الثقلین»، جلد 3، صفحه 337)


و در مرحله بعد حسرت و اندوه کسانی را که گرفتار عذاب شده اند را برای ما به تصویر می کشد تا درس عبرتی برای همه انسان ها  باشد :

(أَنْ تَقُولَ نَفْسٌ یا حَسْرَتى‏ عَلى‏ ما فَرَّطْتُ فی‏ جَنْبِ اللَّهِ وَ إِنْ كُنْتُ لَمِنَ السَّاخِرین:تا آنكه [مبادا] كسى بگوید: «دریغا بر آنچه در حضور خدا كوتاهى ورزیدم؛ بى‏تردید من از ریشخندكنندگان بودم)( الزمر :  56)


 از امام باقر(علیه السلام) در روایتی یکی از مصادیق بارز کسانی که در روز رستاخیز گرفتار حسرت و اندوه می شوند را عالمان بی عمل معرفی می کند و می فرماید:

( أِنَّ أَشَدَّ النَّاسِ حَسْرَةً یَوْمَ الْقِیَامَةِ الَّذِیْنَ وَصَفُوا الْعَدْلَ ثُمَّ خالَفُوهُ، وَ هُوَ قَوْلُ اللّهِ عَزَّوَجَلَّ أَنْ تَقُولَ نَفْسٌ یا حَسْرَتا عَلى ما فَرَّطْتُ فِى جَنْبِ اللّهِ:از همه مردم متأسف تر در روز قیامت، کسانى هستند که طریقه حق و عدالت را براى مردم توصیف کردند، سپس خود به مخالفت برخاستند، و این همان است که خداوند متعال مى گوید: أَنْ تَقُولَ نَفْسٌ یا حَسْرَتا عَلى ما فَرَّطْتَ فِى جَنْبِ اللّهِ)( تفسیر «نور الثقلین»، جلد 4، صفحه 496. )

 آرى، وقتی که انسان وارد عرصه «محشر» مى شه و نتیجه تفریط ها، و مسامحه کارى ها و خلافکارى ها، و شوخى گرفتن جدى ها، را در برابر چشم خود مى بینه، فریاد  «وا حَسْرَتا» سر میده  ،فریادی که دیگر هیچ سودی برای او ندارد و باید برای همیشه در آتش این حسرت و اندوه بسوزد و بسازد .

به امید اینکه قدر روزهایی را که در اختیار داریم به خوبی بدانیم و همیشه مسئولیت هایی را که در اختیار داریم به نحو احسن انجام دهیم تا هیچ گاه نه در دنیا و نه در آخرت حسرت گذشته را نخوریم و همیشه از گذشته خود شادمان و خوشحال باشیم .

طبقه بندی: **تفسیر، 
برچسب ها: امروز کاری کن که فردا حسرت دیروز را نخوری،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 4 شهریور 1391 توسط امین ادریسی